ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
دریافت روزانه پیامک عاشقانه sms
پنل رایگان ارسال پیامک
آموزش 504 کلمه مهم انگلیسی با پیامک
فال حافظ پیامکی
آموزش 504 کلمه مهم انگلیسی با پیامک
تبلیغات  چاپ   کمينه 

 

کلوب ایرانیان در جهان

طبقه بندي مقالات  چاپ   کمينه 
      

مقالات و مطالب مفيد  چاپ   کمينه 
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 1640 تعداد امتیازدهی:  4   (Article Rating)


چرا نوزاد شما گریه می کند ؟

همه بچه‌ها حتی سالم‌ترین آنها زمان‌هایی را در روز گریه می‌کنند که این زمان ممکن است به یک الی 3 ساعت در روز برسد. به نظر می‌رسد بچه‌ها مجبورند که گریه کنند چرا که گریه برای آنها راهی برای برقراری ارتباط و بیان نیازهایشان است. کودک با گریه‌اش می‌گوید که: من گرسنه هستم، من تشنه هستم، من احساس سرما می‌کنم، احساس گرما می‌کنم و کسی باید این پتو را از روی من کنار بزند، من دل‌درد دارم، پوشک من باید عوض شود، من احساس سوزش و خارش زیر پوشکم دارم، حشره‌ای مرا نیش زده است و این نیش دردناک است و ... .

 برای کسی که تازه مادر شده است و قبلاً چنین تجربه‌ای نداشته، ممکن است سخت باشد تا پیام‌های مختلف گریه کودک را دریابد و بفهمد که کودکش چه می‌گوید. آیا او گرسنه است؟ تشنه است؟ سردش است؟ آرامش می‌خواهد؟  و ... . اگر مادر نتواند بین این گریه‌ها افتراق ایجاد کند، ممکن است مضطرب و پریشان شود.
به تدریج که بچه‌ها بزرگ می‌شوند یاد می‌گیرند که راه‌های دیگری غیر از گریه برای برقراری ارتباط با ما وجود دارد. مثلاً نگاه کردن، صدا درآوردن از خود، لبخند زدن و ... و همه اینها نیاز به گریه را کاهش می‌دهد.

شایع‌ترین علل گریه شیرخواران موارد زیر است:

·        من شیر می‌خواهم.
گرسنگی شایع‌ترین دلیل گریه شیرخوار است و او به این طریق شما را متوجه می‌کند که نیاز به شیر دارد.

·        نیاز دارم تا راحت باشم.
بچه‌ها وقتی در شرایط نامناسبی گیر می‌کنند خیلی زود اعتراض می‌کنند: اگر لباس آنها تنگ و چسبان باشد و آنها را اذیت کند، اگر پوشکشان خیس باشد، اگر پوشک خیلی سفت و محکم بسته شده باشد و... البته تحمل بچه‌ها از این نظر متفاوت است. بعضی‌ از کودکان را باید بلافاصله کمک کرد و بلافاصله پوشک آنها را عوض کرد به خصوص اگر پوست حساسی داشته باشند ولی بعضی‌ها می‌توانند شرایط ناراحت‌کننده را بیشتر تحمل کنند.

·        نیاز به گرمای مناسب دارم نه خیلی داغ، نه خیلی سرد.

بعضی از بچه‌ها در زمان تعویض پوشک از اینکه زیاد باز بمانند احساس سرما و ناراحتی می‌کنند. یا وقتی هوا گرم است از اینکه پوشک آنها باز شود خوشحال می‌شوند و متنفرند که دوباره پوشک شوند. مادر پس از مدتی متوجه می‌شود که کودکش به چه مقدار لباس نیاز دارد.
یک روش و قانون راحت این است که معمولاً شیرخواران به یک لایه لباس بیشتر از لباسی که شما با آن راحتید نیاز دارند. یا حتی می‌توانیم بدن کودک را لمس کنیم و میزان سرما و گرمای بدنش را متوجه بشویم. می‌شود ناحیه شکم کودک را لمس کرد. اگر خیلی داغ یا سرد باشد لباسش  را کم یا اضافه می‌کنیم. از دست‌ها و پاهای کودک نباید به این نتیجه برسیم، چون ممکن است آنها به طور طبیعی کمی سردتر باشند. درجه حرارت اتاق نوزاد باید حدود 18 درجه سانتیگراد باشد.

·        من نیاز دارم بغل گرفته شوم.

بعضی از بچه‌ها بیشتر نیاز به نوازش و بغل گرفتن دارند. این موضوع به آنها اطمینان می‌دهد. وقتی بچه‌ها بزرگتر می‌شوند از طریق نگاه کردن به شما یا شنیدن صدای شما این توجه را می‌گیرند، ولی برای بچه‌های کوچک‌تر نیاز به تماس بدنی نزدیک‌تری وجود دارد تا به این احساس برسند. اگر شما کودک را شیر می‌دهید، سپس پوشکش را عوض می‌کنید، خیلی ساده است که بعدش او می‌خواهد که بغل گرفته شود. بعضی از والدین نگران این هستند که کودکشان به بغل گرفتن عادت کند ولی به خصوص چند ماه اول تولد شما نمی‌توانید این کار را نکنید، او را بغل کنید و آرام‌آرام تکان دهید.
از طرف دیگر بعضی از بچه‌ها دوست ندارند که خیلی تماس بدنی با آنها برقرار شود، از اینکه مرتب بوسیده شوند و از این بغل به بغل دیگری بروند زود خسته می‌شوند و گریه می‌کنند. در مقابل این کودکان بچه‌هایی هستند که دوست دارند همیشه در بغل باشند، برای این بچه‌ها ممکن است مادر از آغوش استفاده کند که هم کودک تماس نزدیکی با مادر داشته باشد و هم دست مادر برای انجام کارهایش باز باشد. شاید این راه‌حلی است که هم بچه و هم مادر کمی راحت‌تر شوند.

·        من نیاز به استراحت دارم.
این طبیعی است که کودک هر زمان که نیاز به خواب دارد، بخوابد. ولی بعضی از بچه‌ها اگر زیاد توجه بگیرند، سروصدای محیط زیاد باشد، محیط پر از محرک‌های مختلف باشد و ... ممکن است به راحتی خوابشان نبرد. بچه‌های کوچک خیلی نمی‌توانند با محرک‌های مختلف در محیط سازگاری کنند. محرک‌هایی مثل روشنایی، سروصدا، از این بغل به آن بغل رفتن آنها را آشفته می‌کند. مثلاً خیلی از والدین متوجه می‌شوند هر زمان که اقوام به منزل آنها می‌آیند، گریه و بی‌قراری کودک بیشتر می‌شود یا نه وقتی با پایان روز نزدیک می‌شویم گریه کودک افزایش می‌یابد این یعنی به زبان خیلی ساده که من خسته شده‌ام، من نیاز به خواب دارم. باید محرک‌ها قطع شود.

·        من نیاز به چیزی دارم تا احساس بهتری داشته باشم.

اگر کودک شما شیرش را خورده، پوشکش  نیز خشک است و ظاهراً مشکلی ندارد ولی هنوز گریه می‌کند ممکن است شما فکر کنید او مریض شده یا درد دارد.
گریه درد متفاوت از سایر گریه‌هاست و پس از مدتی مادر می‌فهمد که کدام  گریه کودک مربوط به درد است. بعضی از بچه‌ها کمی بدقلق تر از بقیه هستند. آنها زیاد گریه می‌کنند و جیغ می‌کشند و کلاً مدیریت آنها سخت است. ما به این کودکان می‌گوییم کودکان سخت و دشوار.

·        من به چیزی نیاز دارم اما نمی‌دانم چه چیزی.
بعضی مواقع ما تشخیص نمی‌دهیم چرا کودک هنوز گریه می‌کند و چه اشتباهی رخ داده است. بعضی از بچه‌ها وقتی شروع به نق زدن و گریه می‌کنند به راحتی آرام نمی‌شوند. از چند دقیقه تا چند ساعت با فشار گریه می‌کنند. این حالت را گاه تحت عنوان کولیک می‌نامیم. کولیک یک گریه مداوم برای حداقل 3 ساعت در روز است، برای حداقل سه روز در هفته. هیچ معجزه‌ای برای کولیک وجود ندارد. به ندرت این پدیده بیش از سه ماه طول می‌کشد. برخی از والدین این مسئله را در مورد کودک خود تجربه کرده‌اند.
 
 
ممکن است روش‌های زیر کودک را کمی آرام‌تر کند:  

1ـ او را بغل کنید و باز هم بغل کنید.

2ـ یک ریتم ثابت پیدا کنید: مثل ضربان منظم قلب خودتان. ممکن است کودک با خوابیدن روی سینه شما آرامتر شود.

3ـ کودک را با یک ریتم ملایم تکان دهید. مثل تکان دادن روی پا، خواباندن روی گهواره و ننّو و تکان دادن او.

4ـ کودک را ماساژ دهید.

5ـ چیزی برای مکیدن در اختیار او قرار دهید.

6ـ قرار دادن کودک در یک ریتم تکراری و ثابت مثل ماشین در حال حرکت.

 وقتی کودکی تقریباً به طور مداوم گریه می‌کند خیلی به خودش آسیب نمی‌رساند. اما ممکن است  استرس و نگرانی زیادی برای والدینش ایجاد کند.

گاهی اوقات والدین خودشان را سرزنش می‌کنند که چرا نمی‌توانند کودک را آرام کنند اگر شما نیازهای کودک را برطرف کرده‌اید و مشکل خاصی وجود ندارد شما هر کاری را که می‌توانسته‌اید برای او انجام داده‌اید، دیگر وقت آن است که از خودتان مراقبت کنید و آشفته نشوید. کودک را زمین بگذارید تا گریه کند و سعی کنید به خودتان آرامش بدهید تا بتوانید کنترل بهتری روی اوضاع به دست آورید. از دیگران کمک بگیرید و لحظاتی کودک را به شخص  دیگری بسپارید تا خستگی را از تن خود دور کنید.

در صورتیکه تمام موارد فوق را انجام داده اید و اثری نداشته، شاید مشورت کردن با یک پزشک یا روانپزشک اطفال بتواند نگرانی را از شما دور کند.
آنچه مسلم است شما به عنوان یک والد نیاز به رفع خستگی، آرامش و برطرف ساختن نیازهای فیزیکی خود دارید تا مجدد بتوانید تجدید قوا کنید، کمک گرفتن از دیگران را فراموش نکنید.
 

کد خبر:  1528482
فرستنده: Salamatshop admin
گروه: کودکان و نوجوانان
Tags: چرا نوزاد شما گریه می کند ؟،گریه ،نوزاد, سوزش , خارش , شایع‌ترین علل گریه شیرخواران , کودکان , نیازهای فیزیکی
22222

مطالب مرتبط :
گفتن رابطه جنسی به کودکانمان
روابط جنسی بخش مهمی از زندگی هر انسان را تشکیل میدهد و این بیش از یک کار فیزیکی با یک فرد دیگر است. تاثیر بسزایی که این کار بر احساسات ما دارد حال چه ...

چگونه از انحراف جنسی فرزندمان پیشگیری کنیم؟
در مقام والدینی که قصد تربیت و حفظ کودک خود را در برابر انحرافات جنسی آنها دارند، چه اطلاعاتی را کسب کرده‌اید؟ بخصوص این روز‌ها که شاهد محرک‌های گوناگ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


پربیننده ترین محصولات  چاپ   کمينه 
بزرگ شدن سینه، مشکل 65 درصد از پسران 14 ساله!   كاندوم چيست در صورت پاره شدن آن چه بايد كرد ؟   خالکوبي و تاتو را چگونه پاک کنيم ؟   شب زفاف و پيچيدگي آن براي زنان   آنچه درباره آزمايش اعتياد نمي‌دانستيد   8 نکته‌ ضروري بهداشت دوران قاعدگي براي دختران نوجوان   با جاي زخم روي صورتمان چه‌کنيم؟   بررسي خود ارضايي از نقطه نظر علمي    شکستگی آلت تناسلی مردان (penile fracture)    بررسی ناتوانی جنسی در مردان    بررسی ترشحات نوک سینه در خانم ها    اختلالات جنسی کشور و جهان به روایت آمار    علت کمر درد چیست ؟   نکات آموزنده مسائل جنسی برای خانمهای میانسال    گاهی آقایان از روابط جنسی سرد میشوند .چرا؟   رموز ساده برای زیباتر شدن !    تاثير قرص‌هاي ضدبارداري بر پوست و مو   توجه بيشتر به دوران نوجواني پسرها   ابرويتان را کمتر دستکاري کنيد!   آموزش مسائل جنسي   همه چیز درباره جراحي زيبايي چانه   توجه : خانمها موهايتان را دم اسبي نکنيد   مراقبت‌هاي 8 گانه از دندان‌هاي شيري کوچولوها   خانم هایی که شکم شان بزرگ است    نکاتی برای حفظ سلامتی و زیبایی لبها    چرا جوش ( آکنه ) مي‌زنيم؟   7 فرمان به صاحبان ناخن‌هاي بلند !!   شيوع سزارين در ايران سه برابر بيش از آمارهاي جهاني است   وقتي همسرم به خانه بر ميگردد چه كار كنم   اگر مي‌خواهيد سيگار را ترک کنيد...   عدم رضايت جنسي؛ عامل 40 درصد طلاق‌هاي کشور   شوهر سیگاری، دشمن بزرگ بارداری !!   درباره پسرانی با رفتار دخترانه چه می دانید ؟    از دستگاه‌هاي ورزشي ، خودسرانه استفاده نکنيد   با لک‌هاي پوستي چه‌کار کنيم ؟    مصايب شيرين بچه‌هاي بدغذا   ازدواج و معیارهای انتخاب همسر    آشنائی با آزمایشهای پیش از زایمان   الفباي آموزش سلامت جنسي در مدارس   رژيم غذايي ضدسرماخوردگي  
مقالات مفید  چاپ   کمينه 
محصولات پر فروش  چاپ   کمينه 
کمربند ضد دیسک کمر کوزمودیسک اصل ( فروش ویژه نوروزی ) کمربند ضد دیسک کمر کوزمودیسک اصل ( فروش ویژه نوروزی )
     اطلاعات بیشتر و خرید
دستبند آرامش پاور بالانس دستبند آرامش پاور بالانس
  دستبند مغناطیسی پاور بالانس Power Balance Silicone Wristband...اطلاعات بیشتر و خرید
دستبند آرامش پاوربالانس اصل NBA دستبند آرامش پاوربالانس اصل NBA
  Power Balanceدست بند پاور بالانس اصل – دستبند مغناطیسی پاو...اطلاعات بیشتر و خرید
پد دفع سموم بدن (معجزه قرن) پد دفع سموم بدن (معجزه قرن)
پد دفع سموم Kinoki معجزه قرن     از بين برنده سمو...اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس
  نام محصول :دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس نام به لاتي...اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه سفید کننده دندان دستگاه سفید کننده دندان
   اطلاعات بیشتر و خرید
بلوتوث هوشمند ماشین جوپیتر جک بلوتوث هوشمند ماشین جوپیتر جک
  نام محصول :دستگاه جوپیتر جک نام به لاتين : Jupiter Jack...اطلاعات بیشتر و خرید
مینی ماساژور usb مینی ماساژور usb
    مینی ماساژور   با این ماساژور در هر زم...اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری) Delay دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری) Delay
   اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری مضاعف) Double Delay دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری مضاعف) Double Delay
کاندوم تاخیری مضاعف ایکس دریم   •    حاوی بنزوک...اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (خاردار) Dotted سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (خاردار) Dotted
     اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم (کلاسیک)Classic سه بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم (کلاسیک)Classic
     اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم ( لذت های مختلف) Various دو بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم ( لذت های مختلف) Various
     اطلاعات بیشتر و خرید
 کیف پول آلوما والت  Aluma Wallet کیف پول آلوما والت Aluma Wallet
راه حلی برای یک مشکل بزرگ -کیف کوچک آلوما والت Aluma Wallet اما بسی...اطلاعات بیشتر و خرید

 

 

جستجو مقالات  چاپ   کمينه 
محصولات وِِیژه  چاپ   کمينه 
کمربند کوزمودیسک kosmodisk
 کیف پول آلوما والت  Aluma Wallet کیف پول آلوما والت Aluma Wallet
راه حلی برای یک مشکل بزرگ -کیف کوچک آلوما والت Aluma Wallet اما بسی...اطلاعات بیشتر و خرید
چاقو تیز کن Knife Sharpener چاقو تیز کن Knife Sharpener
چاقو تیز کن Knife Sharpener تضمين تيز ماندن چاقو پس از بارها مصرف ...اطلاعات بیشتر و خرید
کمربند ضد دیسک کمر کوزمودیسک اصل ( فروش ویژه نوروزی ) کمربند ضد دیسک کمر کوزمودیسک اصل ( فروش ویژه نوروزی )
     اطلاعات بیشتر و خرید
بلوتوث هوشمند ماشین جوپیتر جک بلوتوث هوشمند ماشین جوپیتر جک
  نام محصول :دستگاه جوپیتر جک نام به لاتين : Jupiter Jack...اطلاعات بیشتر و خرید
فراری دهنده 4 کاره / موش / سوسک / حشرات موذی / پشه فراری دهنده 4 کاره / موش / سوسک / حشرات موذی / پشه
  این دستگاه به دو سیستم التراسونیک و الکترو مغناطیس عمل می ...اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری) Delay دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری) Delay
   اطلاعات بیشتر و خرید
(خود تراش 6 تیغ یکبار مصرف) dorco - SX A100-3B (خود تراش 6 تیغ یکبار مصرف) dorco - SX A100-3B
مشخصات : DORCO - SX A100-3B * دارای سری غیر قابل تعویض - غیر سیستمی ...اطلاعات بیشتر و خرید
 (خود تراش با سیتم 4 تیغ) dorco - FR A1000 (خود تراش با سیتم 4 تیغ) dorco - FR A1000
مشخصات : DORCO - FR A1000 * دارای سری قابل تعویض - سیستمی * دارای ...اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (میوه ای)  Flavoured سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (میوه ای) Flavoured
کاندوم میوه ای ایکس دریم   •    حاوی عصاره و عطر...اطلاعات بیشتر و خرید
اسپری تاخیری ایموشن با اسانس عطر محبوب BUGATTI اسپری تاخیری ایموشن با اسانس عطر محبوب BUGATTI
انزال زود رس به چه معناست ؟ از نظر علم روانشناسی : انزالی که بر خلا...اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (بسیار نازک) Ultra Thin سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (بسیار نازک) Ultra Thin
   اطلاعات بیشتر و خرید
پستانک سیلیکونی شفاف ارتدنسی- کد 1 پستانک سیلیکونی شفاف ارتدنسی- کد 1
  پستانک سیلیکونی شفاف ارتدنسی بدنه شفاف طرح-  طراحی خاص&#...اطلاعات بیشتر و خرید
 دو بسته 5 تایی (خود تراش 2 تیغ یکبار مصرف) dorco - TG1101-5P دو بسته 5 تایی (خود تراش 2 تیغ یکبار مصرف) dorco - TG1101-5P
مشخصات : DORCO - TG1101-5P * دارای سری غیر قابل تعویض - غیر سیستمی ...اطلاعات بیشتر و خرید
(خود تراش اصلاح بدن یکبار مصرف 6 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai SXA300-3B (خود تراش اصلاح بدن یکبار مصرف 6 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai SXA300-3B
   اطلاعات بیشتر و خرید
(خود تراش با سیتم 6 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai 3+3 LSXA-1000 فروش ویژه تا 15 شهریور (خود تراش با سیتم 6 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai 3+3 LSXA-1000 فروش ویژه تا 15 شهریور
مشخصات : DORCO - Shai 3+3 LSXA-1000   * دارای سری قابل تعویض - ...اطلاعات بیشتر و خرید
(خود تراش اصلاح یدن با سیتم 4 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai TLS 1000 (خود تراش اصلاح یدن با سیتم 4 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai TLS 1000
مشخصات : DORCO -Shai TLS 1000 * دارای سری قابل تعویض - سیستمی * دارا...اطلاعات بیشتر و خرید
(خود تراش اصلاح بدن یکبار مصرف 4 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai FRA-200-3B (خود تراش اصلاح بدن یکبار مصرف 4 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai FRA-200-3B
 مشخصات : DORCO -Shai FRA-200-3B   * دارای سری غیر قا...اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس
  نام محصول :دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس نام به لاتي...اطلاعات بیشتر و خرید
 دو بسته 5 تایی (خود تراش 1 تیغ یکبار مصرف) dorco - SD507-5P دو بسته 5 تایی (خود تراش 1 تیغ یکبار مصرف) dorco - SD507-5P
مشخصات : DORCO - SD507-5P * دارای سری غیر قابل تعویض - غیر سیستمی * ...اطلاعات بیشتر و خرید
پد دفع سموم بدن (معجزه قرن) پد دفع سموم بدن (معجزه قرن)
پد دفع سموم Kinoki معجزه قرن     از بين برنده سمو...اطلاعات بیشتر و خرید
     

دفتر پشتیبانی و گارانتی:

آدرس : آذربایجان غربی ,ارومیه , خیام جنوبی ,کوچه 11 پلاک 1 واحد 5

تلفن : 044322220845

فاکس : 04432223107

                                      

 مدیر مالی : فریدون نظری

 مدیر مسئول: فریدون نظری

 


   چاپ   کمينه 
 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران