ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
محصولات جنسی و زناشویی ایموشن
محصولات جنسی و زناشویی ایموشن
دستگاه سفید کننده دندان
دستگاه سفید کننده دندان
کمربند ضد درد و دیسک کمر کوزمودیسک
تبلیغات  چاپ   کمينه 

 

کلوب ایرانیان در جهان

طبقه بندي مقالات  چاپ   کمينه 
      

مقالات و مطالب مفيد  چاپ   کمينه 
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 1125 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


معضلی به نام مقاربت دردناک

مقاربت دردناک عارضه‌ای شایعی است و تا یک پنجم زنان زمانی در طول زندگی‌شان ممکن است دچار آن شوند.

دیس‌پارونیا، اصطلاحی پزشکی به معنای مقاربت دردناک است. این بیماری اصولا عارضه‌‌ای است که زنان را گرفتار می‌کند، اما گاهی در مردان هم رخ می‌دهد. در اغلب موارد علل مقاربت دردناک، حتی اگر مدت‌ها طول کشیده باشد، قابل برطرف کردن است، اما ممکن است پس از اینکه علت اولیه بیماری برطرف شد، فرد با توجه به تجربیات قبلی، همچنان احساس درد کند.

مقاربت دردناک عارضه‌ای شایعی است و تا یک پنجم زنان زمانی در طول زندگی‌شان ممکن است دچار آن شوند. در اغلب موارد دیس‌پارونیا یک علت جسمی اولیه وجود دارد و باید پیش از آنکه این عارضه را به عوامل روانی نسبت داد، آن را برطرف کرد. واژینیسموس، شکل شدید مقاربت دردناک است که ناشی از انقباض ناخودآگاه عضلات کف لگن است. گرچه تصور شما این است که آمیزش جنسی باید تجربه‌ای لذت‌بخش باشد، اما ممکن است برای شما به تجربه‌ای دردناک بدل شود. ممکن است از سخن‌گفتن درباره این عارضه احساس خجالت کنید یا فکر کنید اشکالی جدی در مغز یا دستگاه تناسلی‌تان دارید، اما حقیقت این است که آمیزش جنسی برای همه زنان در همه اوقات لذت‌بخش و بدون درد نیست. در واقع بسیاری زنان در نقطه‌ای از زندگیشان به علت‌هایی بسیار معمولی ممکن است آمیزش دردناک را تجربه کنند. اصطلاح پزشکی که برای این عارضه به کار می‌رود، «دیس‌پارونیا» است که این صورت تعریف می‌شود: داشتن درد تناسلی مداوم یا عودکننده که درست پیش از آمیزش جنسی، در حین آن یا پس از آن رخ می‌دهد و باعث ناراحتی فرد می‌شود.

از بیان این عارضه به پزشکتان نباید پرهیز کنید، زیرا درمان‌هایی وجود دارند که می‌توانند به برطرف شدن یا کاهش این مشکل شایع در شما کمک کنند. پژوهشگران تخمین می‌زنند که از هر 5 زن یک نفر درد تناسلی درست پیش از آمیزش، در حین آن یا پس از آن را تجربه می‌کند، اما محل درد و میزان تکرار آن میان زنان بسیار متفاوت است.

شدت آمیزش دردناک
آمیزش دردناک ممکن است شدت یا مکان‌های متفاوتی داشته باشد، از جمله:
احساس درد با هر دخولی، حتی هنگام گذاشتن تامپون.
احساس درد تنها هنگام آمیزش در حالتی خاص.
درد جدید پس از دوره قبلی آمیزش جنسی بدون درد.
درد سطحی (در دهانه ورودی دستگاه تناسلی.)
درد عمیق در دستگاه تناسلی هنگام آمیزش.
احساس سوزش یا درد مبهم.

اغلب زنان مبتلا به دیس‌پارونیا از درد سطحی هنگام دخول شکایت می‌کنند. بسیاری از زنانی که دچار درد مداوم هنگام آمیزش جنسی هستند، به پزشک مراجعه نمی‌کنند. شما نباید جزو آنها باشید! اگر هنگام آمیزش احساس درد دارید، با دکترتان در مورد آن صحبت کنید. درمان این مشکل ممکن است زندگی جنسی شما را متحول کند، صمیمیت عاطفی‌تان با همسرتان را تقویت کند و برداشتتان از خودتان را بهبود بخشد.

علت‌های آمیزش دردناک
علل آمیزش دردناک بر حسب محل احساس درد، درد سطحی یا عمیق متفاوت است.
علل درد سطحی (هنگام دخول): در هنگام دخول به علل متفاوتی ممکن است رخ دهد، از جمله:

نرم‌شدگی ناکافی :
این عاضه اغلب به علت نوازش ناکافی پیش از آمیزش است. همچنین به‌طور شایعی پس از یائسگی، پس از زایمان یا هنگام شیردهی از پستان به علت افت هورمون استروژن هم ممکن است نرم‌شدگی واژن به میزان کافی ایجاد نشود. برخی از داروها که میل یا برانگیختگی جنسی را مهار می‌کنند، می‌توانند نرم‌شدگی واژن را نیز کم کنند و به آمیزش جنسی دردناک منتهی شوند. از جمله برخی داروهای ضدافسردگی، داروهای ضدفشارخون، داروهای آنتی‌هیستامین (ضدحساسیت) و برخی از قرص‌های پیشگیری از بارداری.

آسیب، تحریک، ضربه :
آسیب‌ها و جراحت‌های ناشی از حوادث، جراحی لگن، اپیزیوتومی یا ناهنجاری‌های مادرزادی.

التهاب، عفونت یا اختلال پوستی :
عفونت در ناحیه تناسلی یا مجاری ادراری می‌تواند آمیزش را دردناک کند. اگزما یا سایر مشکلات پوستی ناحیه تناسلی نیز می‌تواند این عارضه ایجاد کند.

واکنش به فراورده‌های پیشگیری از بارداری:
واکنش آلرژی به فوم‌ها، ژل‌ها یا لاتکس ممکن است در زنان رخ دهد. همچنین اگر وسایل پیشگیری از بارداری دیافراگم یا کلاهک گردن رحم درست اندازه نشده باشد، می‌تواند درد ایجاد کند.

واژینیسموس :
انقباض و گرفتگی غیرارادی عضلات دیواره واژن (که به آن واژینیسموس می‌گویند) ممکن است تلاش برای دخول را بسیار دردناک کند.
احساس درد هنگام دخول همچنین ممکن است ناشی از عارضه‌ای به نام «وستیبولیت» باشد. این عارضه که علت ان دقیقا معلوم نیست به صورت احساس سوزش یا مورمور شدن در مدخل واژن بروز می‌کند.

علل درد عمیق :
درد عمیق معمولا هنگام دخول عمیق رخ می‌دهد و ممکن است در برخی از وضعیت‌های بدنی هنگام آمیزش شدیدتر شود. علت‌های درد عمیق شامل این موارد می‌شود:

برخی از بیماری‌ها :
فهرست طویلی از بیماری‌ها شامل آندومتریوز، بیماری التهابی لگن، افتادگی رحم، رحم به عقب برگشته، فیبروم‌های رحم، التهاب مثانه، نشانگان روده تحریک‌پذیر، هموروئید یا بواسیر و کیست‌ها تخمدانی ممکن است درد عمیق هنگام آمیزش ایجاد کنند.

عفونت‌ها :
هر عفونتی در گردن رحم، رحم یا لوله‌های رحم ممکن است باعث درد عمیق هنگام آمیزش شود.

درمان‌های جراحی و دارویی :
جوشگاه‌های به جا مانده از جراحی‌هایی که در ناحیه لگن انجام شده‌اند، از جمله رحم‌برداری گاهی ممکن است باعث مقاربت دردناک شوند. به علاوه درمان‌های سرطان شامل پرتوتابی و شیمی‌درمانی باعث تغییراتی در بافت‌ها می‌شوند که آمیزش جنسی را دردناک می‌کنند.


عوامل عاطفی زمینه‌ساز آمیزش دردناک
عواطف عمیقا با فعالیت جنسی درآمیخته هستند و ممکن است در هر نوع درد جنسی نقشی داشته باشند. از جمله عوامل عاطفی موثر در آمیزش دردناک اینها هستند:

مشکلات روانی :
اضطراب، افسردگی، نگرانی در مورد ظاهر جسمی، ترس از صمیمیت و نزدیکی یا مشکلات در روابط زن و شوهر ممکن است با کاهش میزان برانگیختگی جنسی در زن باعث ناراحتی یا درد در هنگام آمیزش همراه شود.

استرس : 
عضلات کف لگن شما بسیار به استرس حساس هستند، بنابراین استرس می‌تواند به آمیزش دردناک بینجامد.

سابقه سو‌ء‌استفاده جنسی :
اغلب زنان مبتلا به مقاربت دردناک سابقه‌ سوء‌استفاده جنسی ندارند، اما اگر زنی مورد سوء‌استفاده جنسی قرار گرفته باشد، این واقعه ممکن است در ایجاد این عارضه نقش داشته باشد.

گاهی اوقات با اطمینان بگوییم عوامل روانی باعث آمیزش دردناک شده‌اند، مشکل است. درد اولیه به هر علت از جمله علل جسمی، ممکن است به ترس از بروز مجدد در بینجامد، در نتیجه زن نمی‌تواند در حین آمیزش آرامش عضلانی داشته باشد و خود این امر به درد بیشتر می‌‌انجامد. مانند بسیاری از دردهای دیگر در بدن، شما ممکن است به محافظت از ناحیه دردناک و اجتناب از فعالیت‌هایی که با درد همراهند، گرایش پیدا کنید.

پزشک برای شما چکار می‌کند
پزشکتان برای تشخیص علت زمینه‌ساز درد شما این اقدامات را انجام می‌دهد:

سابقه پزشکی :
پزشک برای حل این مشکل سابقه پزشکی کاملی را از شما خواهد خواست از جمله هنگام شروع درد، ‌مکان درد، ‌شدت درد، ارتباط درد با وضعیت‌های متفاوت قرار گیری بدن هنگام آمیزش، سوابق جنسی شما، سوابق جراحی و زایمان‌ها. از اینکه به پرسش‌های دکترتان صادقانه جواب دهید، خجالت به خود راه ندهید. این سوالات ممکن است علت درد شما را مشخص کند.

معاینه لگنی :
پزشک در حین معاینه لگنی نشانه‌های تحریک پوستی، عفونت و مشکلات آناتومیک (بدنی) را بررس خواهد کرد. پزشکتان ممکن است در معاینه دستگاه تناسلی و عضلات لگن از شما بخواهد که محل درد را مشخص کنید و همچنین ممکن است با اسپکولوم واژنتان رامعاینه کند. برخی از زنان دچار آمیزش دردناک، حین معاینه لگنی احساس ناراحتی می‌کنند، حتی اگر پزشک این کار را به آرام‌ترین شیوه انجام دهید. اگر درد بیش از حدی احساس می‌کنید، از دکتر بخواهید معاینه را متوقف کند. در صورتی که پزشکتان به علل خاصی مشکوک باشد، ممکن است سونوگرافی یا لاپاراسکوپی برای دیدن اندام‌های لگنی را تجویز کند.

چطور درد جنسی را برطرف کنیم
در گذشته آمیزش دردناک یا دیس‌پارونیا را عمدتا یک مشکل روانی می‌دانستند که نیاز به روان‌درمانی دارد، اما امروزه این دیدگاه را کنار گذاشته‌اند. پژوهشگران بسیاری از علل آمیزش دردناک را شناخته‌اند و توصیه آنها به یک درمان چندجانبه و وفراگیر است. درمانی که پزشک انجام می‌دهد شما بستگی به علت زمینه‌ساز درد شما دارد. به غیر از اینها شما و همسرتان ممکن است بتوانید با چند تغییر در روتین‌ جنسی‌تان درد‌تان را به حداقل برسانید.

تغییر وضعیت هنگام آمیزش :
اگر در وضعیت بدنی خاصی هنگام آمیزش احساس درد می‌کنید، ممکن است با تغییر دادن آن و امتحان وضعیت‌های دیگر دردتان کاهش پیدا کند.

برقراری ارتباط با همسر:
در مورد احساسات بد و خوبتان با همسرتان صحبت کنید. اگر احساس می‌کنید باید آمیزش کندتر شود به همسرتان بگویید.

نوازش پیش از آمیزش :
نوازش طولانی‌تر پیش از آمیزش به تحریک نرم‌شدگی طبیعی واژن کمک می‌کند. به تاخیر انداختن دخول تا هنگامی که حداکثر برانگیختگی ایجاد شده است نیز ممکن است به کاهش درد کمک کند.

استفاده از نرم‌کننده‌ها :
نرم‌کننده‌ها موجود در بازار شامل نرم‌کننده‌های با پایه آب یا با پایه سیلیکون ممکن است آمیزش جنسی را برای شما راحت‌تر کند. در برخی از زنان نرم‌کننده‌های حاوی گلیسرین ممکن است زمینه‌ساز عفونت قارچی شود، بنابراین هنگام خرید این نرم‌کننده ها به اجزای آنها در روی برچسبشان دقت کنید و از دکترتان در این مورد سوال کنید.

درمان‌های دارویی و غیردارویی :

رفع عامل زمینه‌ای :
اگر عفونت به عنوان یک عارضه پزشکی خاصی باعث درد شده است، درمان آن ممکن است درد را برطرف کند. اگر مصرف دارویی باعث مشکل در نرم‌‌شدگی واژن شده است، کنار گذاشتن آن ممکن است مشکل را حل کند.

درمان با استروژن :
در اغلب زنان پس از سن یائسگی، دیس‌پارونیا ناشی از مقدار ناکافی نرم‌شدگی واژن به علت افت میزان هورمون جنسی استروژن است. در این موارد استفاده از کرم‌ها یا شیاف‌های واژنی این هورمون با تجویز پزشک ممکن است مشکل را برطرف کند.

حساسیت‌زدایی :
در این شیوه درمانی، شما می‌آموزید با انجام تمریناتی برای شل کردن واژن دردتان را کاهش دهید. درمانگرتان ممکن است انجام ورزش‌های کف لگن (تمرینات کگل) یا سایر تمرینات را برای کاهش دردتان توصیه کند.

مشاوره یا سکس‌درمانی :
اگر برای مدتی طولانی در حین آمیزش جنسی احساس درد کرده باشی، ممکن است حتی پس از درمان و رفع علت درد، نسبت به تحریکات جنسی پاسخ عاطفی منفی نشان دهید. اگر به علت آمیزش دردناک، ‌شما و شوهرتان از صمیمیت جنسی پرهیز کرده باشید، ممکن است نیاز به بهبود ارتباطتان و بازگرداندن صمیمیت جنسی داشته باشد. صحبت کردن با یک مشاور یا متخصص سکس‌درمانی می‌تواند به حل این مشکلات کمک کند.

بالاخره اینکه برخی تغییرات در عادات بهداشتی‌تان می‌توان درد و ناراحتی شما هنگام آمیزش جنسی را به حداقل برساند. از استفاده از شستشودهنده‌ های معطر مانند شامپوهای بدن و ژل‌های دوش در ناحیه تناسلی پرهیز کنید. این فراورده‌ها ممکن است باعث تحریک ناحیه تناسلی و مختل‌کردن نرم‌شدگی طبیعی آن شوند، به‌خصوص اگر بیش از حد مصرف شوند، از دوش واژینال هم پرهیز کنید.

 

*سیمرغ

کد خبر:  1537779
فرستنده: Salamatshop admin
گروه: مشكلات و ناتواني جنسي
Tags: آمیزش, همسر, افسردگی, جنسی, مقاربت, استرس, یائسگی , واژن, استروژن, عفونت, دخول, اضطراب, مقاربت دردناک, تحریک ناحیه تناسلی, ژل‌, سکس‌ درمانی, سکس‌, تحریکات جنسی, دیس‌پارونیا, درد جنسی, آمیزش دردناک, دستگاه تناسلی, سو‌ء‌استفاده جنسی, روابط زن و شوهر, رحم‌, التهاب مثانه, هموروئید
22222

مطالب مرتبط :
چگونه زنان اندام تناسلی خود را جوان و سالم نگهدارند؟
جوان سازی واژن همین‌طور که اثر سن بر صورت‌تان خود را نشان می‌دهد، اندام‌های زنانه هم مشمول سن و سال قرار می‌گیرند. یکی از تفاوت‌های اساسی اینجاست ک...

سوالات پرتکرار جنسی
عجیب است که زنان شرم دارند در مورد مشکلات جنسی خود با پزشک و متخصص زنان و زایمان صحبت کنند. حال که شما سخن نمی گویید، در این متن متخصصان نکاتی را با ش...

آسیب زنندگان به اسپرم
تعداد و کیفیت اسپرم ها برای مردانی که می خواهند بچه دار شوند، بسیار مهم است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به باروری خود اهمیت می دهید، باید عادات و ...

از یائسگی مردانه چه می دانید؟
تستوسترون يکي از چندين هورمون‌هاي متفاوت مردانه است که پزشکان به آنها آندروژن‌ها مي‌گويند. تستوسترون يکي از مهم‌ترين آندروژن‌ها است که در بدن مردان سا...

رابطه جنسی تان را از 8 باور غلط جدا کنید
بسیاری از زوجهای جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کافی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران ، با مشکلاتی موا...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


پربیننده ترین محصولات  چاپ   کمينه 
بزرگ شدن سینه، مشکل 65 درصد از پسران 14 ساله!   كاندوم چيست در صورت پاره شدن آن چه بايد كرد ؟   خالکوبي و تاتو را چگونه پاک کنيم ؟   شب زفاف و پيچيدگي آن براي زنان   آنچه درباره آزمايش اعتياد نمي‌دانستيد   با جاي زخم روي صورتمان چه‌کنيم؟   8 نکته‌ ضروري بهداشت دوران قاعدگي براي دختران نوجوان   بررسي خود ارضايي از نقطه نظر علمي    شکستگی آلت تناسلی مردان (penile fracture)    بررسی ناتوانی جنسی در مردان    بررسی ترشحات نوک سینه در خانم ها    اختلالات جنسی کشور و جهان به روایت آمار    علت کمر درد چیست ؟   نکات آموزنده مسائل جنسی برای خانمهای میانسال    گاهی آقایان از روابط جنسی سرد میشوند .چرا؟   رموز ساده برای زیباتر شدن !    تاثير قرص‌هاي ضدبارداري بر پوست و مو   توجه بيشتر به دوران نوجواني پسرها   ابرويتان را کمتر دستکاري کنيد!   آموزش مسائل جنسي   همه چیز درباره جراحي زيبايي چانه   توجه : خانمها موهايتان را دم اسبي نکنيد   مراقبت‌هاي 8 گانه از دندان‌هاي شيري کوچولوها   خانم هایی که شکم شان بزرگ است    نکاتی برای حفظ سلامتی و زیبایی لبها    چرا جوش ( آکنه ) مي‌زنيم؟   7 فرمان به صاحبان ناخن‌هاي بلند !!   شيوع سزارين در ايران سه برابر بيش از آمارهاي جهاني است   وقتي همسرم به خانه بر ميگردد چه كار كنم   اگر مي‌خواهيد سيگار را ترک کنيد...   عدم رضايت جنسي؛ عامل 40 درصد طلاق‌هاي کشور   شوهر سیگاری، دشمن بزرگ بارداری !!   درباره پسرانی با رفتار دخترانه چه می دانید ؟    از دستگاه‌هاي ورزشي ، خودسرانه استفاده نکنيد   با لک‌هاي پوستي چه‌کار کنيم ؟    مصايب شيرين بچه‌هاي بدغذا   درد كمر بعد از زايمان: چگونگي رهايي از آن   ازدواج و معیارهای انتخاب همسر    آشنائی با آزمایشهای پیش از زایمان   الفباي آموزش سلامت جنسي در مدارس  
مقالات مفید  چاپ   کمينه 
محصولات پر فروش  چاپ   کمينه 
کمربند ضد دیسک کمر کوزمودیسک اصل ( فروش ویژه نوروزی ) کمربند ضد دیسک کمر کوزمودیسک اصل ( فروش ویژه نوروزی )
     اطلاعات بیشتر و خرید
دستبند آرامش پاور بالانس دستبند آرامش پاور بالانس
  دستبند مغناطیسی پاور بالانس Power Balance Silicone Wristband...اطلاعات بیشتر و خرید
دستبند آرامش پاوربالانس اصل NBA دستبند آرامش پاوربالانس اصل NBA
  Power Balanceدست بند پاور بالانس اصل – دستبند مغناطیسی پاو...اطلاعات بیشتر و خرید
پد دفع سموم بدن (معجزه قرن) پد دفع سموم بدن (معجزه قرن)
پد دفع سموم Kinoki معجزه قرن     از بين برنده سمو...اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس
  نام محصول :دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس نام به لاتي...اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه سفید کننده دندان دستگاه سفید کننده دندان
   اطلاعات بیشتر و خرید
بلوتوث هوشمند ماشین جوپیتر جک بلوتوث هوشمند ماشین جوپیتر جک
  نام محصول :دستگاه جوپیتر جک نام به لاتين : Jupiter Jack...اطلاعات بیشتر و خرید
مینی ماساژور usb مینی ماساژور usb
    مینی ماساژور   با این ماساژور در هر زم...اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری) Delay دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری) Delay
   اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری مضاعف) Double Delay دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری مضاعف) Double Delay
کاندوم تاخیری مضاعف ایکس دریم   •    حاوی بنزوک...اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (خاردار) Dotted سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (خاردار) Dotted
     اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم (کلاسیک)Classic سه بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم (کلاسیک)Classic
     اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم ( لذت های مختلف) Various دو بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم ( لذت های مختلف) Various
     اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تنگ کننده) Pome Granate دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تنگ کننده) Pome Granate
کاندوم تنگ کننده ایکس دریم   •    حاوی عصاره و ع...اطلاعات بیشتر و خرید

 

 

جستجو مقالات  چاپ   کمينه 
محصولات وِِیژه  چاپ   کمينه 
کمربند کوزمودیسک kosmodisk
دو بسته 4 تایی (خود تراش 3 تیغ یکبار مصرف) dorco - TR A100-4P دو بسته 4 تایی (خود تراش 3 تیغ یکبار مصرف) dorco - TR A100-4P
  مشخصات : DORCO - TG1101-5P   * دارای سری غیر قابل تعویض...اطلاعات بیشتر و خرید
کمربند ضد دیسک کمر کوزمودیسک اصل ( فروش ویژه نوروزی ) کمربند ضد دیسک کمر کوزمودیسک اصل ( فروش ویژه نوروزی )
     اطلاعات بیشتر و خرید
بلوتوث هوشمند ماشین جوپیتر جک بلوتوث هوشمند ماشین جوپیتر جک
  نام محصول :دستگاه جوپیتر جک نام به لاتين : Jupiter Jack...اطلاعات بیشتر و خرید
بسته 3 تائی چای لاغری سبز دکتر جیمز (3pack) بسته 3 تائی چای لاغری سبز دکتر جیمز (3pack)
نام محصول: چای سبز لاغری (بسته 3 تائی =  30 تی بک) نام محصول : چ...اطلاعات بیشتر و خرید
 (خود تراش با سیستم 6 تیغ ) Pace6 Plus - SXA5000 (خود تراش با سیستم 6 تیغ ) Pace6 Plus - SXA5000
         اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس
  نام محصول :دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس نام به لاتي...اطلاعات بیشتر و خرید
اسپری تاخیری ایموشن با اسانس عطر محبوب BUGATTI اسپری تاخیری ایموشن با اسانس عطر محبوب BUGATTI
انزال زود رس به چه معناست ؟ از نظر علم روانشناسی : انزالی که بر خلا...اطلاعات بیشتر و خرید
شال 8 کاره جادویی مجیک اسکارف اصل شال 8 کاره جادویی مجیک اسکارف اصل
این شال جادوی مجید اسکارف چند کاره را به شکل های مختلف میتوانید ببندید...اطلاعات بیشتر و خرید
 دو بسته 5 تایی (خود تراش 2 تیغ یکبار مصرف) dorco - TG1101-5P دو بسته 5 تایی (خود تراش 2 تیغ یکبار مصرف) dorco - TG1101-5P
مشخصات : DORCO - TG1101-5P * دارای سری غیر قابل تعویض - غیر سیستمی ...اطلاعات بیشتر و خرید
(خود تراش 6 تیغ یکبار مصرف) dorco - SX A100-3B (خود تراش 6 تیغ یکبار مصرف) dorco - SX A100-3B
مشخصات : DORCO - SX A100-3B * دارای سری غیر قابل تعویض - غیر سیستمی ...اطلاعات بیشتر و خرید
 دو بسته 5 تایی (خود تراش 1 تیغ یکبار مصرف) dorco - SD507-5P دو بسته 5 تایی (خود تراش 1 تیغ یکبار مصرف) dorco - SD507-5P
مشخصات : DORCO - SD507-5P * دارای سری غیر قابل تعویض - غیر سیستمی * ...اطلاعات بیشتر و خرید
پــــد عرق گیر Underarm shild	پــــد عرق گیر Underarm shild
آیا در فصل تابستان از لکه های عرف سطح زیر بغل برروی لباس خود رنج میبری...اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه سفید کننده دندان دستگاه سفید کننده دندان
   اطلاعات بیشتر و خرید
دستبند آرامش پاوربالانس اصل NBA دستبند آرامش پاوربالانس اصل NBA
  Power Balanceدست بند پاور بالانس اصل – دستبند مغناطیسی پاو...اطلاعات بیشتر و خرید
چاقو تیز کن Knife Sharpener چاقو تیز کن Knife Sharpener
چاقو تیز کن Knife Sharpener تضمين تيز ماندن چاقو پس از بارها مصرف ...اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (میوه ای)  Flavoured سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (میوه ای) Flavoured
کاندوم میوه ای ایکس دریم   •    حاوی عصاره و عطر...اطلاعات بیشتر و خرید
 کیف پول آلوما والت  Aluma Wallet کیف پول آلوما والت Aluma Wallet
راه حلی برای یک مشکل بزرگ -کیف کوچک آلوما والت Aluma Wallet اما بسی...اطلاعات بیشتر و خرید
(خود تراش اصلاح یدن با سیتم 4 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai FRA-2000 (خود تراش اصلاح یدن با سیتم 4 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai FRA-2000
  مشخصات : DORCO - Shai FRA-2000 *دارای سری قابل تعویض - سیستم...اطلاعات بیشتر و خرید
پستانک سیلیکونی شفاف ارتدنسی- کد 1 پستانک سیلیکونی شفاف ارتدنسی- کد 1
  پستانک سیلیکونی شفاف ارتدنسی بدنه شفاف طرح-  طراحی خاص&#...اطلاعات بیشتر و خرید
پستانک سیلسکونی ارتدنسی - کد 1 پستانک سیلسکونی ارتدنسی - کد 1
پستانک سیلسکونی ارتدنسی بدنه شفاف طرح-  طراحی خاص  سیلیکون ...اطلاعات بیشتر و خرید
     

دفتر پشتیبانی و گارانتی:

آدرس : آذربایجان غربی ,ارومیه , خیام جنوبی ,کوچه 11 پلاک 1 واحد 5

تلفن : 044322220845

فاکس : 04432223107

                                      

 مدیر مالی : فریدون نظری

 مدیر مسئول: فریدون نظری

 


   چاپ   کمينه 
 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران