ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
آموزش 504 کلمه مهم انگلیسی با پیامک
فال حافظ پیامکی
آموزش 504 کلمه مهم انگلیسی با پیامک
دستبند مغناطیسی پاوربالانس
دستبند مغناطیسی پاوربالانس
تبلیغات  چاپ   کمينه 

 

کلوب ایرانیان در جهان

طبقه بندي مقالات  چاپ   کمينه 
      

مقالات و مطالب مفيد  چاپ   کمينه 
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 4163 تعداد امتیازدهی:  6   (Article Rating)


شما چه وقت می خواهید بچه دار شوید ؟

دکتر هومن خليقي - دکتر محسن ايماني مشاور کلينيک سلامت خانواده در گفتگو با سلامت در باره بهترین زمان بچه دار شدن می گوید ...

راستي، شما ازدواج کرده‌ايد؟ چه مدتي است؟ بچه دار شده ايد؟ نه؟ چرا؟ از زير بار مسووليت بچه‌داري فرار مي‌کنيد؟ وضع مالي خراب است؟ رابطه‌تان با همسرتان تاثير گذاشته است؟ از کم شدن محبت همسر مي‌ترسيد؟ شايد همه اينها تنها بهانه باشد و شايد هم دغدغه اصلي همسران اما بايد دانست که با تغيير نگرشمان به زندگي، مشورت با کارشناسان و برنامه‌ريزي بهتر و مناسب‌تر، مي‌توانيم فرزندي را به اين دنيا بياوريم و خدماتي را که زماني از والدين مان گرفتيم، به نسل بعد ارايه دهيم. از هر دست که گرفتي بايد از همان دست هم پس بدهي! اما براي ايجاد اين آمادگي، با آقاي دکتر محسن ايماني، روان‌شناس و عضو هيات علمي‌ دانشگاه تربيت مدرس و مشاور کلينيک سلامت خانواده گفتگو کرديم...


سلامت : آقاي دکتر، بهتر است در سال چندم بعد از ازدواج، به فکر بچه دار شدن بيفتيم؟ اول، دوم، پنجم يا مثل بعضي‌ها دوازدهم؟!
سوال خوبي است. تحقيق شده و ديده‌اند که معمولا و تاکيد مي‌کنم معمولا تا سه سال اگر براي زوجين مشکلي از نظر اختلاف زناشويي پيش نيايد، احتمال کمتري وجود دارد تا در مراحل بعدي به اختلاف شديدي منجر شود و حتي به طلاق بينجامد. بنابراين توصيه مي‌شود که زوجين حدود سه سال از آغاز زندگي مشترک صبر کنند و سپس به فکر بچه دار شدن باشند تا فرزندشان درگير مشکلات ناشي از اختلاف بين والدينش نشود و در واقع موجود سومي ‌درگير مشکلات پدر و مادرش نشود البته به 5 سال و هفت سال هم اشاره شده است اما نه در زمينه بچه دار شدن بلکه در زمينه صرفا نداشتن اختلاف اساسي بين زوجين که مثلا اگر تا 7 سال بين آنها مشکل حادي پيش نيايد، به احتمال قريب به يقين، زندگي دوام خواهد داشت البته اگر با تحمل و اجبار نباشد. به هر حال زوجين بايد مطمئن شوند که زندگي شان ثبات کافي دارد و از نظر رواني و جسمي‌ به خود و فرزندشان آسيبي نمي‌رسد.
سلامت : اما زوجين جوان امروزي پا را از اين هم فراتر مي‌گذارند و 6 يا 7 سال براي بچه دار شدن صبر مي‌کنند. آيا درست است؟
اين کار بيشتر به علت فرار از مسووليت است و البته علت ديگرش هم نداشتن شناخت کافي از طرف مقابل يا نداشتن اعتماد به همسر است يا تصور مي‌کنند به علت اختلاف‌هايي که وجود دارد، نمي‌توانند به دوام زندگي اميدوار باشند اما مهم‌ترين موضوع، همان نپذيرفتن مسووليت است و مي‌خواهند به اصطلاح راحت باشند، آزاد باشند و به هر حال مي‌خواهند تربيت و پرورش موجود ديگر را که کاري مشکل است و به مهارت نياز دارد، به تعويق بيندازند اما در صورت دوام پيوند و وجود تفاهم بين زوجين بايد نگرش آنان تغيير کند و مزاياي پرورش فرزند را به آنان گوشزد کرد.
سلامت : چه مزيتي دارد؟
اگر به اکثريت قريب به اتفاق افراد نگاه کنيد، مي‌بينيد که بر اساس غريزه و فطرت، انسان دوست دارد فرزند داشته باشد و پاسخ به غريزه از راه درست و توصيه شده از سوي کارشناسان مصلح، موجب رضايت خاطر مي‌شود. اين رضايت، عميق و دروني است. انسان در زندگي اين جهاني مي‌خواهد به آرامش برسد و اين يکي از هزاران راه رسيدن به آرامش است. مورد ديگر اينکه وقتي ما در شغلي هستيم و کاري را در زمينه شغلي‌مان فرا مي‌گيريم و سپس آن را به نحو موثري به اجرا مي‌گذاريم، چه‌قدر احساس شعف و رضايت مي‌کنيم. فرزندپروري، مهارت مي‌خواهد و به کارگيري اين مهارت‌ها و به ظهور رساندن آنها موجب طيب خاطر مي‌شود. هرکسي مي‌خواهد ثابت کند که مهارت‌هايي دارد و مي‌تواند از آنها به نحو احسن استفاده کند و نتيجه بهينه دريافت کند. در هر زمينه‌اي، کار و شغل، زندگي خانوادگي، درس خواندن و حتي کارهاي کوچکي که مثلا در طي يک سفر تفريحي بر عهده فردي گذاشته مي‌شود، فرد مي‌خواهد با انجام دادن بهتر آن کارها، توانايي خود را اثبات کند. يکي از مهم‌ترين و جدي‌ترين اين‌گونه فعاليت‌ها، فرزند داشتن و فرزندپروري است. شما به افرادي که فرزنداني موفق دارند نگاه کنيد. ببينيد چه‌طور بين در و همسايه و مردم محل و فاميل و دوست و آشنا احترام دارند، چه‌قدر سرافراز و سينه به جلو سپر کرده راه مي‌روند؟ ببينيد مادر ‌هادي ساعي چه لذتي مي‌برد وقتي فرزندش اين‌قدر احترام دارد و محبوب مردمش است. مادر‌ هادي ساعي را با همه زحماتش و با همه مشقتش، به نام فرزندش مي‌شناسند حتي ممکن است يک خاندان را به نام کوچک‌ترين فرزند خانواده بشناسند و اين خاندان، مشهور به نيک نامي‌مي‌شود. انسان ديگر چه مي‌خواهد؟ مگر نه اينکه بسياري از پدران و نياکان ديروز از طريق فرزندانشان، نامشان را و حرفه‌شان را زنده نگه داشته‌اند؟ بسياري از افراد را مي‌بينيم که خود به آرزوهايشان نرسيده‌اند و مي‌خواهند فرزندشان مثلا پزشک، مهندس، خلبان، تاجر، حسابدار يا معلم موفقي شود. اين همان حسي است که به افراد آرامش مي‌دهد و همين احساس که کسي ادامه‌دهنده راهشان در آينده خواهد بود، همين که در پرورش يک فرزند صالح، موفق بوده‌اند و لذت بازي و رشد و ديدن لحظه‌هاي بزرگ شدن و موفق بودن بچه شان را دارند، براي داشتن فرزند البته با برنامه و با دانستن مهارت‌هاي فرزندپروري به اندازه کافي انگيزه ايجاد مي‌کند. پدر و مادر شما آقاي دکتر، از پزشک شدن شما چه‌قدر لذت برده‌اند؟
سلامت : فکر مي‌کنم در کنار اذيت‌هايم برايشان، خيلي کم است.
مطمئن باشيد اذيت‌هاي شما هم برايشان لذت بخش بوده البته اگر در حد آزار و ايجاد مشکلات اساسي و جبران‌ناپذير نبوده باشد. به هر حال اين دنيا سراي لذت و باقي نيست. بايد سختي کشيد تا لايق نعمت‌هاي جاوداني شويم.
سلامت : يادم مي‌آيد روزي مادرم مي‌گفت: «قبل از اينکه تو را داشته باشم، هيچ کودکي توجهم را جلب نمي‌کرد. به دنيا آمدن تو مرا نگران همه کودکاني کرد که به انتظار رد شدن از عرض خيابان بودند. از آن زمان، از همه راننده‌ها خواهش مي‌کردم مراقب بچه مدرسه‌اي‌ها باشند چون تو را داشتم، تو مرا مادر همه بچه‌هاي عالم کردي.»
شايد برانگيخته شدن محبت‌مان، دلسوزيمان و افزايش حس انسانيتمان و ايجاد حس مشترک براي توجه به يکديگر، کمترين بهره از داشتن فرزند باشد. با احترام به همه آنهايي که بدون اينکه بتوانند فرزندي داشته باشند، از چشمه محبت خود، کودکان ديگر را سيراب مي‌کنند.

 

کد خبر:  457
فرستنده: SuperUser Account
گروه: جلوگيري و تنظيم خانواده, زندگي مشترك و تحكيم خانواده
Tags:
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


پربیننده ترین محصولات  چاپ   کمينه 
بزرگ شدن سینه، مشکل 65 درصد از پسران 14 ساله!   كاندوم چيست در صورت پاره شدن آن چه بايد كرد ؟   خالکوبي و تاتو را چگونه پاک کنيم ؟   شب زفاف و پيچيدگي آن براي زنان   آنچه درباره آزمايش اعتياد نمي‌دانستيد   با جاي زخم روي صورتمان چه‌کنيم؟   8 نکته‌ ضروري بهداشت دوران قاعدگي براي دختران نوجوان   بررسي خود ارضايي از نقطه نظر علمي    شکستگی آلت تناسلی مردان (penile fracture)    بررسی ناتوانی جنسی در مردان    بررسی ترشحات نوک سینه در خانم ها    اختلالات جنسی کشور و جهان به روایت آمار    علت کمر درد چیست ؟   نکات آموزنده مسائل جنسی برای خانمهای میانسال    گاهی آقایان از روابط جنسی سرد میشوند .چرا؟   رموز ساده برای زیباتر شدن !    تاثير قرص‌هاي ضدبارداري بر پوست و مو   توجه بيشتر به دوران نوجواني پسرها   ابرويتان را کمتر دستکاري کنيد!   آموزش مسائل جنسي   همه چیز درباره جراحي زيبايي چانه   توجه : خانمها موهايتان را دم اسبي نکنيد   مراقبت‌هاي 8 گانه از دندان‌هاي شيري کوچولوها   خانم هایی که شکم شان بزرگ است    نکاتی برای حفظ سلامتی و زیبایی لبها    چرا جوش ( آکنه ) مي‌زنيم؟   7 فرمان به صاحبان ناخن‌هاي بلند !!   شيوع سزارين در ايران سه برابر بيش از آمارهاي جهاني است   وقتي همسرم به خانه بر ميگردد چه كار كنم   اگر مي‌خواهيد سيگار را ترک کنيد...   عدم رضايت جنسي؛ عامل 40 درصد طلاق‌هاي کشور   شوهر سیگاری، دشمن بزرگ بارداری !!   درباره پسرانی با رفتار دخترانه چه می دانید ؟    از دستگاه‌هاي ورزشي ، خودسرانه استفاده نکنيد   با لک‌هاي پوستي چه‌کار کنيم ؟    مصايب شيرين بچه‌هاي بدغذا   درد كمر بعد از زايمان: چگونگي رهايي از آن   ازدواج و معیارهای انتخاب همسر    آشنائی با آزمایشهای پیش از زایمان   الفباي آموزش سلامت جنسي در مدارس  
مقالات مفید  چاپ   کمينه 
محصولات پر فروش  چاپ   کمينه 
کمربند ضد دیسک کمر کوزمودیسک اصل ( فروش ویژه نوروزی ) کمربند ضد دیسک کمر کوزمودیسک اصل ( فروش ویژه نوروزی )
     اطلاعات بیشتر و خرید
دستبند آرامش پاور بالانس دستبند آرامش پاور بالانس
  دستبند مغناطیسی پاور بالانس Power Balance Silicone Wristband...اطلاعات بیشتر و خرید
دستبند آرامش پاوربالانس اصل NBA دستبند آرامش پاوربالانس اصل NBA
  Power Balanceدست بند پاور بالانس اصل – دستبند مغناطیسی پاو...اطلاعات بیشتر و خرید
پد دفع سموم بدن (معجزه قرن) پد دفع سموم بدن (معجزه قرن)
پد دفع سموم Kinoki معجزه قرن     از بين برنده سمو...اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس
  نام محصول :دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس نام به لاتي...اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه سفید کننده دندان دستگاه سفید کننده دندان
   اطلاعات بیشتر و خرید
بلوتوث هوشمند ماشین جوپیتر جک بلوتوث هوشمند ماشین جوپیتر جک
  نام محصول :دستگاه جوپیتر جک نام به لاتين : Jupiter Jack...اطلاعات بیشتر و خرید
مینی ماساژور usb مینی ماساژور usb
    مینی ماساژور   با این ماساژور در هر زم...اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری) Delay دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری) Delay
   اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری مضاعف) Double Delay دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری مضاعف) Double Delay
کاندوم تاخیری مضاعف ایکس دریم   •    حاوی بنزوک...اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (خاردار) Dotted سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (خاردار) Dotted
     اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم (کلاسیک)Classic سه بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم (کلاسیک)Classic
     اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم ( لذت های مختلف) Various دو بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم ( لذت های مختلف) Various
     اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تنگ کننده) Pome Granate دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تنگ کننده) Pome Granate
کاندوم تنگ کننده ایکس دریم   •    حاوی عصاره و ع...اطلاعات بیشتر و خرید

 

 

جستجو مقالات  چاپ   کمينه 
محصولات وِِیژه  چاپ   کمينه 
کمربند کوزمودیسک kosmodisk
فراری دهنده 4 کاره / موش / سوسک / حشرات موذی / پشه فراری دهنده 4 کاره / موش / سوسک / حشرات موذی / پشه
  این دستگاه به دو سیستم التراسونیک و الکترو مغناطیس عمل می ...اطلاعات بیشتر و خرید
(خود تراش اصلاح بدن یکبار مصرف 6 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai SXA300-3B (خود تراش اصلاح بدن یکبار مصرف 6 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai SXA300-3B
   اطلاعات بیشتر و خرید
اسپری تاخیری ایموشن با اسانس عطر محبوب BUGATTI اسپری تاخیری ایموشن با اسانس عطر محبوب BUGATTI
انزال زود رس به چه معناست ؟ از نظر علم روانشناسی : انزالی که بر خلا...اطلاعات بیشتر و خرید
 دو بسته 5 تایی (خود تراش 2 تیغ یکبار مصرف) dorco - TG1101-5P دو بسته 5 تایی (خود تراش 2 تیغ یکبار مصرف) dorco - TG1101-5P
مشخصات : DORCO - TG1101-5P * دارای سری غیر قابل تعویض - غیر سیستمی ...اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری) Delay دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری) Delay
   اطلاعات بیشتر و خرید
پستانک سیلیکونی شفاف ارتدنسی -کد 2 پستانک سیلیکونی شفاف ارتدنسی -کد 2
  پستانک سیلیکونی شفاف ارتدنسی  بدنه شفاف طرح-  طراحی...اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (میوه ای)  Flavoured سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (میوه ای) Flavoured
کاندوم میوه ای ایکس دریم   •    حاوی عصاره و عطر...اطلاعات بیشتر و خرید
(خود تراش با سیتم 3 تیغ) dorco - TR A1000 (خود تراش با سیتم 3 تیغ) dorco - TR A1000
مشخصات : DORCO - TR A1000 * دارای سری قابل تعویض - سیستمی * استفاده ...اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (خاردار) Dotted سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (خاردار) Dotted
     اطلاعات بیشتر و خرید
(خود تراش 6 تیغ یکبار مصرف) dorco - SX A100-3B (خود تراش 6 تیغ یکبار مصرف) dorco - SX A100-3B
مشخصات : DORCO - SX A100-3B * دارای سری غیر قابل تعویض - غیر سیستمی ...اطلاعات بیشتر و خرید
 دو بسته 5 تایی (خود تراش 1 تیغ یکبار مصرف) dorco - SD507-5P دو بسته 5 تایی (خود تراش 1 تیغ یکبار مصرف) dorco - SD507-5P
مشخصات : DORCO - SD507-5P * دارای سری غیر قابل تعویض - غیر سیستمی * ...اطلاعات بیشتر و خرید
 2 بسته 12 تایی پــــد عرق گیر Underarm shild 2 بسته 12 تایی پــــد عرق گیر Underarm shild
آیا در فصل تابستان از لکه های عرف سطح زیر بغل برروی لباس خود رنج میبری...اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه فراری دهنده مگس و پشه دستگاه فراری دهنده مگس و پشه
  AO-150,Ultrasonic Housefly Repeller   فراری دهنده مگس...اطلاعات بیشتر و خرید
(خود تراش با سیتم 6 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai 3+3 LSXA-1000 فروش ویژه تا 15 شهریور (خود تراش با سیتم 6 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai 3+3 LSXA-1000 فروش ویژه تا 15 شهریور
مشخصات : DORCO - Shai 3+3 LSXA-1000   * دارای سری قابل تعویض - ...اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه سفید کننده دندان دستگاه سفید کننده دندان
   اطلاعات بیشتر و خرید
دستبند آرامش پاوربالانس اصل NBA دستبند آرامش پاوربالانس اصل NBA
  Power Balanceدست بند پاور بالانس اصل – دستبند مغناطیسی پاو...اطلاعات بیشتر و خرید
(خود تراش اصلاح یدن با سیتم 4 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai TLS 1000 (خود تراش اصلاح یدن با سیتم 4 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai TLS 1000
مشخصات : DORCO -Shai TLS 1000 * دارای سری قابل تعویض - سیستمی * دارا...اطلاعات بیشتر و خرید
 (خود تراش با سیتم 4 تیغ) dorco - FR A1000 (خود تراش با سیتم 4 تیغ) dorco - FR A1000
مشخصات : DORCO - FR A1000 * دارای سری قابل تعویض - سیستمی * دارای ...اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم ( لذت های مختلف) Various دو بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم ( لذت های مختلف) Various
     اطلاعات بیشتر و خرید
(خود تراش 4 تیغ یکبار مصرف) dorco - FR A100-3B (خود تراش 4 تیغ یکبار مصرف) dorco - FR A100-3B
مشخصات : DORCO - FR A100-38 * دارای سری غیر قابل تعویض - غیر سیستمی ...اطلاعات بیشتر و خرید
     

دفتر پشتیبانی و گارانتی:

آدرس : آذربایجان غربی ,ارومیه , خیام جنوبی ,کوچه 11 پلاک 1 واحد 5

تلفن : 044322220845

فاکس : 04432223107

                                      

 مدیر مالی : فریدون نظری

 مدیر مسئول: فریدون نظری

 


   چاپ   کمينه 
 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران