ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
دفع حشرات و حیوانات موذی
دفع حشرات و حیوانات موذی
محصولات جنسی و زناشویی ایموشن
محصولات جنسی و زناشویی ایموشن
محصولات جنسی و زناشویی ایموشن
تبلیغات  چاپ   کمينه 

 

کلوب ایرانیان در جهان

طبقه بندي مقالات  چاپ   کمينه 
      

مقالات و مطالب مفيد  چاپ   کمينه 
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 7810 تعداد امتیازدهی:  13   (Article Rating)


از دستگاه‌هاي ورزشي ، خودسرانه استفاده نکنيد

هشدار متخصصان طب‌فيزيکي، توانبخشي و فيزيولوژي ورزشي:
درباره عوارض استفاده خودسرانه از دستگاههای ورزشی و لاغری

مدتي است در رسانه‌هاي گوناگون تبليغ دستگاه‌هاي ورزشي و الکتروعضلاني را مي‌بينيم و گاهي در اين تبليغات ادعا مي‌شود که براي افزايش فعاليت و تقويت عضلات مي‌توان از اين دستگاه‌ها استفاده کرد و حتي به منظور زيبايي گونه‌ها‌ و تناسب‌اندام نيز مي‌توان از اين وسايل بهره جست. متاسفانه شيوه اطلاع رساني به گونه‌اي است که به طور کامل نمي‌توان به شيوه کار کامل اين دستگاه‌ها پي برد اما مي‌توان حدس زد که به منظور کاهش درد اندام‌ها و ورزيده ساختن عضلات به کار مي‌رود. در اين شماره نظر کارشناسان طب فيزيکي و توانبخشي و فيزيولوژي ورزشي را در اين باره جويا شده‌ايم که مي‌خوانيد...


دکتر حبيب مفخم متخصص طب فيزيکي و توانبخشي و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي مي‌گويد: «بهتر است بدانيم که هر کاري، فعاليتي و حرکتي به‌صورت طبيعي مفيد و موثر است. در نتيجه استفاده از وسايلي هرچند موثر در تحريک الکتريکي عضلات، نمي‌تواند تاثير ورزش و حرکت فعال و ارادي عضلات را داشته باشد البته در فيزيوتراپي و طب فيزيکي و توانبخشي از وسايل گوناگون براي عصب و عضله بهره مي‌بريم اما بر طبق اصول و قوانين و در جلسات متعدد و تحت نظر کارشناسان انجام مي‌گيرد. بهتر است با کارهاي طب فيزيکي و توانبخشي و فيزيوتراپي آشنا شويم تا مردم خود به اهميت موضوع پي ببرند.»


فيزيوتراپي يكي از شاخه‌هاي توان‌بخشي است كه شامل شاخه‌هاي زير است:


1. الكتروتراپي


2. حرکت درماني و مكانوتراپي


3. آب درماني يا هيدروتراپي

 

 

فيزيولوژيست‌هاي ورزشي چه مي‌گويند؟


دکتر فرشاد غزاليان فيزيولوژيست ورزشي و عضو هيات علمي دانشگاه علمي تحقيقات بر اين باور است ورزش فعال، آثاري به مراتب پايدارتر و موثرتر از ورزش‌هاي غيرفعال با دستگاه دارد. او مي‌گويد: «بيماران مبتلا به آرتروز، کمردرد، گردن‌درد و اختلالات گوناگون عضلات و مفاصل، اگرچه با روش‌هاي فيزيوتراپي و دستگاه‌ها مي‌توانند و در مواردي بايد کار کنند و نتيجه هم مي‌گيرند، نسخه ورزشي، بخش جدايي‌ناپذير درمان اختلالات عضلات و استخوان و مفاصل و رسيدن به تناسب‌اندام است. دستگاه‌هاي الکتريکي و مکانيکي اگرچه ممکن است تا حدودي به شل کردن عضلات و تقويت آنها کمک کند، به تناسب اندام واقعي و کاهش چشمگير درد و التهاب کمک چنداني نمي‌کند.


در ادامه، دکتر حبيب مفخم درباره نقش طب فيزيکي در بيماري‌هاي گوناگون توضيح مي‌دهد و بر اين باور است که دستگاه‌هاي فيزيوتراپي در مطب يا بيمارستان مي‌توانند موجب هدايت طرح درمان شوند و دستگاه‌هاي مخصوص بيمار که در بازار موجود است، درمان جزيي را در منزل و با نظر متخصصان اين رشته ادامه مي‌دهد.


1. الكتروتراپي


دستگاه‌هاي مورد استفاده در الكتروتراپي با هدف كاهش درد، كاهش اسپاسم، كاهش چسبندگي، بازتواني و تقويت عضلات بيماران به صورت زير تقسيم بندي مي‌شود.


• استفاده از اشعه مادون قرمز: اشعه مادون قرمز جرياني با طول موج 1000 تا 40 هزار آنگسترم است كه وقتي با بدن برخورد مي‌كند به گرما تبديل شده و باعث افزايش جريان خون در نقطه درمان مي‌شود و در نتيجه باعث بهبود تغذيه و دور شدن مواد زايدي مي‌شود كه به علت سيكل درد ايجاد شده‌اند.


اين روش براي كاهـــش درد،‌ كاهش اسپـاسم،‌ كاهـش سفتـي،‌ افزايش دامنه حركتي،‌ صدمات و ضايعات ورزشي،‌ آماده سازي بيمار براي انجام حركات‌ ورزشي‌ و تكنيك‌هاي ‌درماني استفاده مي‌شود.


• استفاده از کيسه داغ:‌ كيسه مخصوصي است كه داراي گرماي مرطوب بوده و ضمن گرم نمودن ناحيه مورد درمان با خاصيت افزايش گردش خون در ناحيه درمان كاربردهاي زير را دارد.


از اين روش براي كاهش اسپاسـم، كاهــش درد، كاهش‌چسبندگي،‌ کاهش سفتي بافت نرم،‌ افزايش دامنه حركتي، كاهش گرفتگي عضله و آماده‌سازي‌‌ بيمار‌ براي‌ انجام‌ حركات‌ ورزشي‌ و تكنيك‌هاي‌ درماني استفاده مي‌شود.


• استفاده از امواج مافوق صوت: اشعه مافوق صوت با فركانس بيش از 20 هزار هرتز و شدت 5/0 تا 3 ولت بر سانتي‌متر با عمق نفوذ حدود 5 سانتي‌متر كه با ايجاد گرماي عمقي در بدن باعث افزايش گردش خون و نفوذ پذيري غشاي سلولي و نيز تخليه منطقه درمان از مواد دردزا مي‌شود.


از اين روش براي از بين بردن چسبندگـي، كاهش التهاب،‌ كاهش اسپاسم عضلاني، كاهش درد، آزاد‌سازي‌‌ بافت‌ از مواد دردزا و افزايش‌دامنه‌حركتي استفاده مي‌شود.


• استفاده از امواج دياترمي: از انواع امواج كوتاه راديويي است و بر اساس طول موج مورد استفاده در فيزيوتراپي باعث ايجاد گرماي عميق يا سطحي در ناحيه درمان مي‌شود.


از اين روش نيز براي كاهش اسپاسم، كاهش درد و افزايش دامنه حرکتي استفاده مي‌شود.


• استفاده از جريان گالوانيک: در عضلاتي که به علت قطع عصب و يا ضايعه عصبي قادر به انقباض نيستند، زمان تحريک بالايي لازم است تا جريان به همه فيبر‌هاي عضله برسد و باعث انقباض آن عضله شود و جريان گالوانيک با شدت 5/0 تا 5/2 ميلي آمپر، ولتاژ کمتر از 100 ولت، زمان تحريک 100 و 300 و 1000 و 3000 ميلي ثانيه را انتخاب کرده و باعث انقباض عضله ‌شوند.


از اين روش جهت ضايعات نخاعي،‌ قطع عصب و نروپاتي‌هاي شديد استفاده مي‌شود.


• استفاده از جريان فاراديک: جرياني با زمان تحريك كوتاه است يعني با زمان تحريك 1/0 و 3/0 و 1 و 3 ميلي‌ثانيه و در مواردي كه عصب سالم بوده ولي عضله توانايي لازم براي انقباض را ندارد به كار مي‌رود.


از اين روش براي توانبخشي بيماران مبتلا به سكته مغزي،‌ بيماران ناتوان و نروپاتي‌هاي خفيف و ميوپاتي‌ها استفاده مي‌شود.


• استفاده از جريان‌هاي پرفرکانس:‌ در اين جريان از تداخل دو جريان پرفركانس، يك جريان مدوله شده كم فركانس ايجاد مي‌شود که امواج 2000 هرتز آن جهت تقويت عضلات عمقي و امواج 4000 هرتز جهت كاهش درد و اسپاسم استفاده مي‌شود.


از اين روش براي كــاهــش درد، كاهش التهاب،‌ تقويت عضلات، كــاهــش ادم، بازپروري عضلات و درمان‌ بي‌اختياري ‌ادرار استفاده مي‌شود.


• تحريک الکتريکي عصب از طريق پوست (TENS): يعني با استفاده از جريان الكتريكي از طريق پوست باعث تحريك عصب ناحيه درمان شويم و جرياني با فركانس 50 تا 150 هرتز است كه شدت آن بين 12 تا 30 ميلي آمپر است كه با اشكال مختلف و به صورت ضربه‌اي و نرمال طراحي شده است و از طريق بسته شدن دريچه درد و ترشح آندروفين باعث تشكيل درد مي‌شود.


از اين روش جهت كاهش‌ دردهاي عصبي،‌ كاهــش اسپاسم، كاهش دردهاي متعاقب اعمال جراحي،‌ كاهش ‌دردهاي ‌متعاقب‌ صدمات ‌و ضايعات ‌ورزشي، كاهش دردهاي مزمن و مداوم مثل كمر درد و سردرد استفاده مي‌شود.


• ولتاژ بالا: اشعه‌اي با طول موج 100 تا 400 نانومتر بوده كه با بلوكه كردن سيستم سمپاتيك باعث افزايش گردش خون در ناحيه مي‌شود.


از اين روش براي افراد ديابتي، زخم‌هاي فشاري و بيماران سرمازده مي‌توان بهره جست.


• استفاده از اشعه ليزر: ليزر از جمله روش‌هاي پرطرفدار در بسياري از رشته‌ها به‌ويژه در فيزيوتراپي است. در فيزيوتراپي از ليزر كم توان جهت ترميم و كاهش درد، كاهش التهاب، كاهش چسبندگي و تاندونيت و بورسيت استفاده مي‌شود.


• اشعه ماوراءبنفش: اشعه با طول موج 1800 تا 3900 آنگستروم و با عمق نفوذ كمتر از 1/0 ميلي‌متر است و با تأثيرات شيميايي كه در بافت‌هاي بدن ايجاد مي‌كند جهت درمان برخي از اختلالات و بيماري‌هاي پوستي و جلدي به كار مي‌رود و بنابراين جريان خون و در نتيجه ساخت و ساز در ناحيه را افزايش داده و به ساخته شدن ويتامين D نيز كمك مي‌شود. موارد كاربرد آن براي ترميم زخم بسته، استئومالاسي (نرمي استخوان) و زخم عفوني است.


• استفاده از ماساژور پا: ماساژ عبارت است از يك سري حركات منظم و ريتميك كه توسط يك فيزيوتراپيست ماهر و يا با استفاده از يك دستگاه ويبراتور انجام مي‌شود و روي سيستم عصبي عضلاني و گردش خون تأثير مي‌گذارد.


آثار آن عبارت‌اند از: ايجاد آرامش در بدن،‌ کاهش‌چسبندگي،‌ كمك به بازگشت خون، كاهش درد،‌ تخليه ترشحات ريه و كاهش اسپاسم.


2. حرکت درماني و مكانوتراپي


در ورزش درماني با توجه به اينكه مشكل بيمار محدوديت حركتي، كوتاهي يا ضعف و ناتواني عضله است تكنيك‌هاي درماني مخصوص و ورزش‌هاي ايزومتريك و ورزش‌هاي مقاومتي برنامه‌ريزي شده و با استفاده از وسايل موجود در فيزيوتراپي از قبيل فنر، قرقره، وزنه، صندلي چهار سر، پارالل، دوچرخه ثابت، چرخ شانه، نردبان شانه، كشش مكانيكي گردن و ... هدف درماني پيگيري مي‌شود كه ورزش درماني در دستور فيزيوتراپي تحت عنوان ورزش يا EXC مطرح مي‌شود.


3. آب درماني يا هيدروتراپي


استفاده از آب و خواص آن جهت اهداف درماني را هيدروتراپي مي‌نامند . در فيزيوتراپي از خواص درماني آب در جهت كاهش اسپاسم و كاهش سفتي مفاصل و ... استفاده مي‌شود. موارد كاربرد اين روش شامل توانبخشي افراد دچار فلج مغزي، رفع خستگي، كاهش‌ استرس‌هاي ‌روحي‌ و رواني و بيماري‌هاي‌ روماتيسمي‌ مانند آرتريت‌ روماتوئيد است

کد خبر:  466
فرستنده: SuperUser Account
گروه: تغذیه و تناسب اندام, سیگار ، اعتیاد و درمان آن
Tags:
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


پربیننده ترین محصولات  چاپ   کمينه 
بزرگ شدن سینه، مشکل 65 درصد از پسران 14 ساله!   كاندوم چيست در صورت پاره شدن آن چه بايد كرد ؟   خالکوبي و تاتو را چگونه پاک کنيم ؟   شب زفاف و پيچيدگي آن براي زنان   آنچه درباره آزمايش اعتياد نمي‌دانستيد   با جاي زخم روي صورتمان چه‌کنيم؟   8 نکته‌ ضروري بهداشت دوران قاعدگي براي دختران نوجوان   بررسي خود ارضايي از نقطه نظر علمي    شکستگی آلت تناسلی مردان (penile fracture)    بررسی ناتوانی جنسی در مردان    بررسی ترشحات نوک سینه در خانم ها    اختلالات جنسی کشور و جهان به روایت آمار    علت کمر درد چیست ؟   نکات آموزنده مسائل جنسی برای خانمهای میانسال    گاهی آقایان از روابط جنسی سرد میشوند .چرا؟   رموز ساده برای زیباتر شدن !    تاثير قرص‌هاي ضدبارداري بر پوست و مو   توجه بيشتر به دوران نوجواني پسرها   ابرويتان را کمتر دستکاري کنيد!   آموزش مسائل جنسي   همه چیز درباره جراحي زيبايي چانه   توجه : خانمها موهايتان را دم اسبي نکنيد   مراقبت‌هاي 8 گانه از دندان‌هاي شيري کوچولوها   خانم هایی که شکم شان بزرگ است    نکاتی برای حفظ سلامتی و زیبایی لبها    چرا جوش ( آکنه ) مي‌زنيم؟   7 فرمان به صاحبان ناخن‌هاي بلند !!   شيوع سزارين در ايران سه برابر بيش از آمارهاي جهاني است   وقتي همسرم به خانه بر ميگردد چه كار كنم   اگر مي‌خواهيد سيگار را ترک کنيد...   عدم رضايت جنسي؛ عامل 40 درصد طلاق‌هاي کشور   شوهر سیگاری، دشمن بزرگ بارداری !!   درباره پسرانی با رفتار دخترانه چه می دانید ؟    از دستگاه‌هاي ورزشي ، خودسرانه استفاده نکنيد   با لک‌هاي پوستي چه‌کار کنيم ؟    مصايب شيرين بچه‌هاي بدغذا   درد كمر بعد از زايمان: چگونگي رهايي از آن   ازدواج و معیارهای انتخاب همسر    الفباي آموزش سلامت جنسي در مدارس   آشنائی با آزمایشهای پیش از زایمان  
مقالات مفید  چاپ   کمينه 
محصولات پر فروش  چاپ   کمينه 
کمربند ضد دیسک کمر کوزمودیسک اصل ( فروش ویژه نوروزی ) کمربند ضد دیسک کمر کوزمودیسک اصل ( فروش ویژه نوروزی )
     اطلاعات بیشتر و خرید
دستبند آرامش پاور بالانس دستبند آرامش پاور بالانس
  دستبند مغناطیسی پاور بالانس Power Balance Silicone Wristband...اطلاعات بیشتر و خرید
دستبند آرامش پاوربالانس اصل NBA دستبند آرامش پاوربالانس اصل NBA
  Power Balanceدست بند پاور بالانس اصل – دستبند مغناطیسی پاو...اطلاعات بیشتر و خرید
پد دفع سموم بدن (معجزه قرن) پد دفع سموم بدن (معجزه قرن)
پد دفع سموم Kinoki معجزه قرن     از بين برنده سمو...اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس
  نام محصول :دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس نام به لاتي...اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه سفید کننده دندان دستگاه سفید کننده دندان
   اطلاعات بیشتر و خرید
بلوتوث هوشمند ماشین جوپیتر جک بلوتوث هوشمند ماشین جوپیتر جک
  نام محصول :دستگاه جوپیتر جک نام به لاتين : Jupiter Jack...اطلاعات بیشتر و خرید
مینی ماساژور usb مینی ماساژور usb
    مینی ماساژور   با این ماساژور در هر زم...اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری) Delay دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری) Delay
   اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری مضاعف) Double Delay دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تاخیری مضاعف) Double Delay
کاندوم تاخیری مضاعف ایکس دریم   •    حاوی بنزوک...اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (خاردار) Dotted سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (خاردار) Dotted
     اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم (کلاسیک)Classic سه بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم (کلاسیک)Classic
     اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم ( لذت های مختلف) Various دو بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم ( لذت های مختلف) Various
     اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تنگ کننده) Pome Granate دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تنگ کننده) Pome Granate
کاندوم تنگ کننده ایکس دریم   •    حاوی عصاره و ع...اطلاعات بیشتر و خرید

 

 

جستجو مقالات  چاپ   کمينه 
محصولات وِِیژه  چاپ   کمينه 
کمربند کوزمودیسک kosmodisk
(خود تراش 6 تیغ یکبار مصرف) dorco - SX A100-3B (خود تراش 6 تیغ یکبار مصرف) dorco - SX A100-3B
مشخصات : DORCO - SX A100-3B * دارای سری غیر قابل تعویض - غیر سیستمی ...اطلاعات بیشتر و خرید
پد دفع سموم بدن (معجزه قرن) پد دفع سموم بدن (معجزه قرن)
پد دفع سموم Kinoki معجزه قرن     از بين برنده سمو...اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (خاردار) Dotted سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (خاردار) Dotted
     اطلاعات بیشتر و خرید
 دو بسته 5 تایی (خود تراش 1 تیغ یکبار مصرف) dorco - SD507-5P دو بسته 5 تایی (خود تراش 1 تیغ یکبار مصرف) dorco - SD507-5P
مشخصات : DORCO - SD507-5P * دارای سری غیر قابل تعویض - غیر سیستمی * ...اطلاعات بیشتر و خرید
چاقو تیز کن Knife Sharpener چاقو تیز کن Knife Sharpener
چاقو تیز کن Knife Sharpener تضمين تيز ماندن چاقو پس از بارها مصرف ...اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه فراری دهنده مگس و پشه دستگاه فراری دهنده مگس و پشه
  AO-150,Ultrasonic Housefly Repeller   فراری دهنده مگس...اطلاعات بیشتر و خرید
دستبند آرامش پاور بالانس دستبند آرامش پاور بالانس
  دستبند مغناطیسی پاور بالانس Power Balance Silicone Wristband...اطلاعات بیشتر و خرید
(خود تراش اصلاح بدن یکبار مصرف 4 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai FRA-200-3B (خود تراش اصلاح بدن یکبار مصرف 4 تیغ مخصوص بانوان ) dorco - Shai FRA-200-3B
 مشخصات : DORCO -Shai FRA-200-3B   * دارای سری غیر قا...اطلاعات بیشتر و خرید
بسته 3 تائی چای لاغری سبز دکتر جیمز (3pack) بسته 3 تائی چای لاغری سبز دکتر جیمز (3pack)
نام محصول: چای سبز لاغری (بسته 3 تائی =  30 تی بک) نام محصول : چ...اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم ( لذت های مختلف) Various دو بسته 12 تایی کاندوم ایکس دریم ( لذت های مختلف) Various
     اطلاعات بیشتر و خرید
دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس
  نام محصول :دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس نام به لاتي...اطلاعات بیشتر و خرید
دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تنگ کننده) Pome Granate دو بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (تنگ کننده) Pome Granate
کاندوم تنگ کننده ایکس دریم   •    حاوی عصاره و ع...اطلاعات بیشتر و خرید
پستانک سیلیکونی شفاف ارتدنسی -کد 2 پستانک سیلیکونی شفاف ارتدنسی -کد 2
  پستانک سیلیکونی شفاف ارتدنسی  بدنه شفاف طرح-  طراحی...اطلاعات بیشتر و خرید
سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (میوه ای)  Flavoured سه بسته 12تایی کاندوم ایکس دریم (میوه ای) Flavoured
کاندوم میوه ای ایکس دریم   •    حاوی عصاره و عطر...اطلاعات بیشتر و خرید
کمربند ضد دیسک کمر کوزمودیسک اصل ( فروش ویژه نوروزی ) کمربند ضد دیسک کمر کوزمودیسک اصل ( فروش ویژه نوروزی )
     اطلاعات بیشتر و خرید
شال 8 کاره جادویی مجیک اسکارف اصل شال 8 کاره جادویی مجیک اسکارف اصل
این شال جادوی مجید اسکارف چند کاره را به شکل های مختلف میتوانید ببندید...اطلاعات بیشتر و خرید
 دو بسته 5 تایی (خود تراش 2 تیغ یکبار مصرف) dorco - TG1101-5P دو بسته 5 تایی (خود تراش 2 تیغ یکبار مصرف) dorco - TG1101-5P
مشخصات : DORCO - TG1101-5P * دارای سری غیر قابل تعویض - غیر سیستمی ...اطلاعات بیشتر و خرید
 کیف پول آلوما والت  Aluma Wallet کیف پول آلوما والت Aluma Wallet
راه حلی برای یک مشکل بزرگ -کیف کوچک آلوما والت Aluma Wallet اما بسی...اطلاعات بیشتر و خرید
 (خود تراش با سیتم 4 تیغ) dorco - FR A1000 (خود تراش با سیتم 4 تیغ) dorco - FR A1000
مشخصات : DORCO - FR A1000 * دارای سری قابل تعویض - سیستمی * دارای ...اطلاعات بیشتر و خرید
پستانک سیلیکونی ارتدنسی -کد 2 پستانک سیلیکونی ارتدنسی -کد 2
پستانک سیلیکونی ارتدنسی بدنه شفاف طرح-  طراحی خاص  سیلیکون ...اطلاعات بیشتر و خرید
     

دفتر پشتیبانی و گارانتی:

آدرس : آذربایجان غربی ,ارومیه , خیام جنوبی ,کوچه 11 پلاک 1 واحد 5

تلفن : 044322220845

فاکس : 04432223107

                                      

 مدیر مالی : فریدون نظری

 مدیر مسئول: فریدون نظری

 


   چاپ   کمينه 
 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران